Najpopularniejsze zabiegi wśród turystów medycznych.

Zjawisko turystyki medycznej występuje masowo w naszym kraju. Do niedawna nie było tak dobrze, przełom nastąpił w 2008 r. i od tego czasu możemy odnotować znaczny przyrost zagranicznych turystów, którzy korzystają z naszych usług medycznych. Zawdzięczamy to doskonałej kadrze medycznej, nowoczesnemu sprzętowi stosowanemu do zabiegów i rehabilitacji, konkurencyjnym cenom, ciągłym inwestycjom w sektor tej ważnej gałęzi gospodarki krajowej, co sprzyja jej udoskonalaniu po przez stosowanie najnowszych technologii. Licznie odwiedzają nas Niemcy, Brytyjczycy, Skandynawowie i Amerykanie i chętnie korzystają z bogatej oferty naszych placówek, w których koszty zabiegów są niższe niż w innych krajach Unii Europejskiej od 40 do nawet 80 procent, przy zachowaniu najwyższych standardów i procedur medycznych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi stomatologiczne, oraz z zakresu chirurgii plastycznej, kardiologii i ortopedii. Denturyzm, nazwa dla turystyki związanej ze stomatologią to jedna z najszybciej i najlepiej rozwijających się gałęzi turystyki medycznej. Mamy w niej do czynienia z np. z implantologią, gdzie koszt wstawienia jednego implantu w Polsce zaczyna się od 3 tys. zł, dla porównania to o 10 tys. mniej, niż w Wielkiej Brytanii. Wykorzystywane są najwyższej klasy materiały, implanty tytanowe, Camlog, Astra Tech, Alpha Bio, Straumann, Osteoplant, SGS, Bicon, Nobel, Implant Direct, IDI, Friadent Ankylos, MIS, Neoss, Starngold. Dużą popularnością cieszą się również, korony porcelanowe, pełnoceramiczne od 700 zł, wybielanie zębów lampą, oraz metodą nakładową dostępne już od 350 zł, nie można też pominąć dobrej klasy mostków czy licówek. Pracę naszych stomatologów szczególnie doceniają Norwegowie, zwłaszcza, że mamy ceny niższe nawet o 80 procent w stosunku do pozostałych państw Wspólnoty Europejskiej.

Popyt na zabiegi chirurgii plastycznej jest widoczny szczególnie ze strony pań, pochodzących z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Szwajcarii. Dominują zabiegi powiększania i pomniejszania piersi. Brytyjki muszą zapłacić w swoim kraju za taki zabieg ok. 20 tys. zł., a Amerykanki powyżej 30 tys. zł. u nas zabieg taki to koszt ok. 8 tys. zł. Popularne są też liposukcje, liftingi twarzy, korekcje : uszu, nosa, powiek, ust. Zabieg liposukcji ultradźwiękowej w Polsce, jest możliwy od 2 tys. zł. Plastyka brzucha jest u nas tańsza o 50 % odnośnie innych krajów Unii Europejskiej. Przodującymi miastami polskimi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej są : Warszawa, Kraków, Gdańsk, Katowice. Turystyka medyczna -  pod nazwą tą mieszczą się również operacje – np. ortopedyczne – wymiana stawów kolanowych i biodrowych  i tak dla porównania, wstawienie endoprotezy stawu biodrowego w Wielkiej Brytanii wynosi ponad 41 tys. zł., w Ameryce to zawrotna suma ponad 160 tys. zł., u nas to wydatek rzędu kilkunastu tys. zł, dane mówią same za siebie. Pacjentami poddającymi się takim operacjom i innym, np. ręki, łokcia, nadgarstka ,barku, stopy i stawu skokowego –( wartość zabiegu mieści się w przedziale od 3 do 7 tys. zł), są Brytyjczycy, Niemcy, Szwedzi, Rosjanie i Amerykanie.

Możemy również poszczycić się doskonałymi ośrodkami zajmującymi się rehabilitacją, rekonwalescencją, fizjoterapią, fizykoterapią, kinezyterapią, specjalistyczną rehabilitacją sportowców – największe zainteresowanie budzą one wśród Niemców, Amerykanów, Brytyjczyków, Francuzów, Szwedów, Włochów. Zatem mamy wiele powodów do dumy, dysponując kapitałem ludzkim -  świetnie wyszkolonym w swojej dziedzinie, posiadającym najwyższej klasy sprzęt i materiały, zapewniające powodzenie zabiegów i rehabilitacji, oraz doskonałe zaplecza w postaci dobrze wyposażonych ośrodków i klinik. Kiedy dodamy do tego olbrzymią konkurencyjność naszych cen, wyraźnie widzimy dlaczego zabiegi medyczne przeprowadzane w Polsce cieszą się takim powodzeniem. Z pewnością uda nam się zachować taką tendencje i ciągle podwyższać standardy naszych usług medycznych, bo popyt na nie stale rośnie.

Zabiegi dentystyczne Wszystko po to, aby ten ważny sektor gospodarki rozkwitał, a każdy klient był zadowolony. Jeszcze parę lat temu, nikt by nie pomyślał o tym, że w naszym kraju zagraniczni turyści medyczni, będą zostawiać  swoje pieniądze, za zabiegi którym poddają się licznie i chętnie. Nikt nie przewidywał takiego zainteresowania ze strony obcokrajowców, ofertą polskich klinik okulistycznych, stomatologicznych, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, oraz placówek świadczących usługi z zakresu rehabilitacji. Dlatego, tym bardziej cieszy fakt, że w Europie jesteśmy w ścisłej czołówce, oferując najwyższej klasy zabiegi, przeprowadzane przez najlepszych specjalistów w idealnie do tego wyposażonych klinikach i gabinetach, za o wiele niższe kwoty, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Sprawia to, że zadowoleni klienci wracają do nas, oraz ciągle przybywa nowych, chcących polepszyć stan swojego zdrowia, czy poprawić  wygląd ciała.

Autor

Daria Kwaśny

Lekarz okulista, Szczecin. Do jej placówki bardzo często przejeżdżają osoby z zagranicy ponieważ chwalą sobie obsługę oraz ceny.

Zobacz również