Na leczenie do Polski

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że leczenie niestety jest kosztowne i to niezależnie od tego o jakie konkretnie aspekty i zabiegi będzie chodziło. Koszty zawsze są wysokie. Dlatego na walkę z tymi kosztami jest turystyka medyczna, która jak się okazuje staje się coraz bardziej popularna. Nasz kraj staje się natomiast miejscem, do którego turyści medyczni masowo chcą przybywać. Już w zeszłym roku przyjęliśmy około 120 tysięcy osób z zagranicy, którzy pojawili się w Polsce, by się leczyć. Cały czas rośnie ta liczba i z każdym rokiem jest coraz większa a dodatkowo oczekuje się, że w kolejnych latach taka tendencja nie będzie się zatrzymywać. Dzięki turystyce medycznej jak się szacuje nasz budżet mocno może zyskiwać i jest to rocznie nawet koło miliarda złotych. Polska wyraźnie staje się takim krajem, który ma duży potencjał, by iść właśnie w kierunku medycyny i turystyki medycznej. Podobnie widzi to ministerstwo gospodarki, które traktuje właśnie ten sektor jako szczególnie rozwojowi i możliwość, że w kolejnych latach przyniesie nam wiele pozytywnych efektów.

Dlaczego turyści medyczni przyjeżdżają do Polski? Okazuje się, że mamy przynajmniej kilka powodów tego, że nasz kraj wybierany jest chętnie jako idealne miejsce na leczenie. Kluczowa sprawa to jak się wydaje względy ekonomiczne. Jeśli w innych krajach na zachodzie takie same usługi mogą być kilkakrotnie droższe to nie ma się co dziwić, że pacjenci chcą się u nas pojawić i tutaj z leczenia skorzystać. Trzeba także zauważyć taką sytuację, że mamy pewne sektory, które u nas cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ ceny są tutaj niższe nawet o około 80%. Standardowo można natomiast oczekiwać cen niższych o około 40%. Polska jak się okazuje idzie także bardzo mocno do przodu jeśli chodzi o jakość leczenia i to na pewno kolejna kwestia, która zachęca turystów medycznych do tego, by w Polsce się pojawiać. Wydaje się, że ta jakość dla niektórych będzie bardzo ważna. Nasi specjaliści są świetnie przygotowani do realizowania zadań, znają języki obce i korzystają z najnowocześniejszych sprzętów.

Wykwalifikowana  polska karda lekarzy Tym samym pacjenci, którzy przybywają do nas z innych krajów nie musza się obawiać tego jaką obsługę otrzymają w naszym kraju, ponieważ wszystko stanie na wysokości zadania. Natomiast dla klientów ze wschodu jakość będzie najważniejsza przede wszystkim dlatego, że w swoim kraju na taką pomoc medyczną nie mogą oczekiwać i dla nich nie będzie istotne to, że ceny są akurat w tym przypadku w Polsce wyższe. Największym zainteresowaniem w Polsce cieszy się w zakresie turystyki medycznej stomatologia, co na pewno jest zaskoczeniem. Mamy jednak świetnych specjalistów, krótkie kolejki i ceny niższe nawet o 80%. Dlatego goście z całej Europy przybywają do naszego kraju właśnie po to, by tutaj skorzystać z pomocy naszych dentystów, którzy będą w stanie zagwarantować im kompleksową pomoc medyczną. Inne dziedziny medyczne, które cieszą się zainteresowanie turystów z Europy to: Chirurgia estetyczna i plastyczna, Kardiologia i kardiochirurgia, Wczasy lecznicze, SPA&Welness. Rehabilitacja, Bariatria, Okulistyka, Traumatologia. Korzyści turystyki medycznej Największe korzyści, które związane są z turystyką medyczną to na pewno to, że nasze placówki są coraz bardziej nowoczesne i są w stanie gwarantować perfekcyjną obsługę. Ich udoskonalenie nie jest bowiem wyłącznie dla turystów z zagranicy, ale na tym zyskują także nasi rodacy, dlatego ta kwestia jest warta zauważenia. Inwestycje się w coraz lepszy sprzęt i tym samym można radzić sobie z coraz liczniejszymi chorobami.

Autor

Daria Kwaśny

Lekarz okulista, Szczecin. Do jej placówki bardzo często przejeżdżają osoby z zagranicy ponieważ chwalą sobie obsługę oraz ceny.

Zobacz również