Najczęściej wykonywane operacje plastyczne na świecie.

Operacje plastyczne cieszą się ciągle rosnącą popularnością. Niektóre z nich wybierane są częściej niż inne. Okazuje się, że cały czas rośnie popularność tej gałęzi medycyny. Mamy także coraz więcej różnych zabiegów, które w tym zakresie się powiększają, a obok idzie do przodu cały czas medycyna estetyczna. Pośród licznych propozycji znajdują się takie, które opierają się na technikach zabiegowych, ale także na nowoczesnym sprzęcie, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki. Dzięki temu i kobiety i mężczyźni, którzy z takich zabiegów zdecydują się skorzystać mogą oczekiwać świetnych efektów a ich wygląd dzięki temu będzie od razu dużo bardziej atrakcyjny. Jak podaje Międzynarodowe Towarzystwo Estetycznej Chirurgii Plastycznej – ISAPS (z ang. International Society of Aesthetic Plastic Surgery) w zeszłym roku na całym świecie przeprowadzonych było około 20 milionów różnych operacji plastycznych i estetycznych zabiegów.

Pośród nich pojawiały się takie kwestie jak operacje powiększania piersi, delikatne korekty nosa, uszu czy ust. Plastyka powiek, brzucha i liczne zabiegi nowoczesne takie jak mezoterapia, usuwanie zmarszczek, blizn. Popularność różnego rodzaju zabiegów z każdym rokiem jest coraz większa i możliwości są coraz liczniejsze. Jakie operacje plastyczne są najbardziej popularne? Nowoczesna medycyna estetyczna, gdy chodzi o chirurgię plastyczną daje nam coraz więcej różnorakich zabiegów, które będą poprawiały wygląd naszego ciała. Na co ludzie decydują się najczęściej? Jakie zabiegi są najmodniejsze? Pytanie o to jakie zabiegi wykonywane są najczęściej stawiane jest bardzo często przez osoby, które taki zabieg planują. Tak naprawdę będzie jednak trudno jednoznacznie odpowiedzieć sobie na takie pytanie. Popularność zabiegów jak się okazuje jest różna i nie da się obecnie jednoznacznie powiedzieć. Dużo zależy od kraju, grupy docelowej. Badaniami w tym zakresie zajmuje się między innymi wspominane już Międzynarodowe Towarzystwo Estetycznej Chirurgii Plastycznej, które stara się gromadzić dane o wykonywanych zabiegach na podstawie przeprowadzanych ankiet. Najczęściej co jakiś czas zbiorcze dane na ten temat są przez nich publikowane i podawane do publicznej wiadomości. Na to jak bardzo popularny jest zabieg wpływ ma to o jaki kraj chodzi. Okazuje się, że kraj, w którym operacje plastyczne są przeprowadzone ma znaczenie.

W Iranie najczęściej wykonywany zabieg to rynoplastyka. W tym kraju mamy bardzo wielu specjalistów od chirurgii plastycznej a na zabiegi przyjeżdżają tam pacjenci nawet z 85 krajów z całego świata. Turystyka, która związana jest z zabiegami na nosie w tym kraju jest elementem mocno napędzającym gospodarkę. I chodzi tutaj zarówno o samą medycynę jak i funkcjonujące w tym kraju hotelarstwo czy gastronomię. Inaczej będzie w Meksyku, gdzie najczęściej wykonywany zabieg to powiększanie piersi i rocznie wykonuje się około 80 tysięcy takich zabiegów. Idzie to właśnie w takim kierunku ponieważ tam ceny zabiegów o takim charakterze są bardzo niskie. W Korei natomiast najczęściej poprawia się żuchwę oraz oczy. Azjatki chętnie korzystają z mało inwazyjnych zabiegów na powiekach. Dużo chętniej niż Europejki. Na to wszystko wpływ mają między innymi kanony piękna w różnych częściach świata, dlatego nie ma się co dziwić, że sytuacja jest tak mocno zróżnicowana.

Autor

Weronika Imbra

Dentysta, Warszawa. specjalizuje się w dentystyce estetycznej. Najczęściej wykonuje zabieg wybielania zębów.

Zobacz również