Szlakiem turystyki medycznej po Polsce

Medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, stomatologia czy okulistyka – okazuje się, że turyści z całej Europy pojawiają się w naszym kraju, aby tutaj starać o przywrócenie zdrowia i to fizycznego i coraz częściej także psychicznego. Nasze sanatoria stają się coraz bardziej atrakcyjne, kuszą nowoczesnymi zabiegami dodatkami i gadżetami, które mogą przyciągać pacjentów. Dlaczego nasz kraj okazuje być tak świetnie rozwiniętym w tym kierunku? Polska turystyka medyczna w światowej czołówce Możliwe, że już za kilka lat nasz kraj będzie prawdziwym liderem, jeśli chodzi o turystykę medyczną w Europie. W tym momencie wydaje się, że znajdujemy się tylko za Węgrami oraz Czechami. Mamy sporo różnych czynników, które przyciągają pacjentów do naszego kraju, również tych, którzy chcą długie godziny spędzać na leczeniu czy zabiegach odmładzających. Z racji tego, że mało jest gości, którzy znają nasz język również w związku z tym obsługa musi znać języki obce, tak by dało się obsłużyć takich przyjezdnych. Warto zauważyć, że największym zainteresowaniem wśród turystów medycznych cieszą się jednak największe miasta w naszym kraju. Wydaje się, że wynika to przede wszystkim z faktu, że takie miasta posiadają lotniska, do których latają tanie linie lotnicze.

Trzeba pamiętać, że właśnie dzięki temu turystyka medyczna może się rozwijać, ponieważ koszty przyjazdu do Polski nie są szczególnie wysokie. Jeśli dodatkowo doliczy się ceny zabiegów niższe nawet o kilkadziesiąt procent to tak naprawdę widać wyraźnie, że warto na takie leczenie się zdecydować. Turystyka stomatologiczna Nasi rodacy coraz chętniej goszczą u siebie turystów z różnych krajów Europy, nie tylko tych, które położone są najbliżej Polski. Coraz częściej jak się okazuje pojawiają się u nas również turyści z innych kontynentów. Jeśli chodzi o miasta, które mają najlepsze propozycje dla medycznych turystów to wydaje się, że będzie to Szczecin, Kraków, Gdynia a także Wrocław. Stosowane są tam najnowocześniejsze technologie a pracujące osoby to doświadczeni specjaliści, który posiadają umiejętności do sprawnego wykonywania różnych zabiegów. Pośród tych najbardziej popularnych zalicza się oczywiście stomatologię, która jak się okazuje jest bardzo atrakcyjna, z tego względu, że zabiegi są dużo tańsze, nawet do 80%.

Okulistyka w Polsce Okulistyka w Polsce. O tańszym leczeniu marzy chyba każdy, dlatego nie ma się co dziwić, że turyści z zagranicy tutaj się pojawiają, a dla naszej medycyny stają się tak naprawdę motorem napędowym. Do sprawnie rozwijających się sektorów leczenia pacjentów z zagranicy zaliczyć trzeba także okulistykę. W wielu dużych miastach mamy doskonałe kliniki okulistyczne, które są w stanie zaoferować pacjentom wiele nowoczesnych zabiegów, które co najważniejsze dostoswane są do wieku pacjenta i gwarantują możliwie najlepsze efekty. Wprowadzone rozwiązania z wykorzystaniem lasera okazują się być strzałem w 10 i przynoszą naprawdę zadowalające efekty po krótkim zabiegu praktycznie bezinwazyjnym o charakterze ambulatoryjnym. Polskie uzdrowiska i kliniki medyczne Nasz kraj ma także solidną pozycję, jeśli chodzi o funkcjonowanie różnorakich uzdrowisk. Coraz więcej pacjentów decyduje się w naszym kraju na łączenie relaksu z zabiegami, także takimi na gruncie chirurgii plastycznej chętnie wykorzystywanych przez gości ze Wschodu. Jednak wszyscy pacjenci cenią sobie jakość gabinetów medycznych w naszym kraju a także świetne przygotowanie wszystkich kurortów, które decydują się na przyjmowanie osób szukających rehabilitacji. Operacje plastyczne w Polsce W Polskiej turystyce medycznej swoją silną pozycje ma także chirurgia plastyczna i nie można o niej zapominać. Podobnie medycyna estetyczna, która charakteryzuje się, tym że są to zabiegi bez inwazyjne. Jest wiele powszechnie wykorzystywanych przez pacjentów z zagranicy zabiegów, które wyraźnie pokazują w jakim kierunku polska medycyna się rozwinęła i jak wiele możliwości wszystkim przyjezdnym jest w stanie zaoferować.

Autor

Weronika Imbra

Dentysta, Warszawa. specjalizuje się w dentystyce estetycznej. Najczęściej wykonuje zabieg wybielania zębów.

Zobacz również